Akademia
dla Par
4 Zazdrość
4. zazdrość

Dlaczego i o co bywamy zazdrośni, o co są zazdrosne kobiety a o co mężczyźni, jak radzić sobie z zazdrością – własną i partnera, różne style zazdrości i ile jest w Tobie zazdrości.

Będziemy mówić o tym:
– czym jest zazdrość i kiedy ją odczuwamy
– o co są zazdrośni mężczyźni a o co kobiety
– jakie są objawy zazdrości
– czy zazdrość ma w sobie coś pozytywnego
– jak radzić sobie z własną zazdrością i zazdrosnym partnerem

Będziecie mogli rozwiązać testy i sprawdzić czy jesteście zazdrośni i ile jest w Was zazdrości oraz jaki styl zazdrości ma Wasz partner/partnerka

Zazdrość jest uczuciem, które towarzyszy miłości. Kiedy kochamy, nie chcemy się dzielić, pragniemy mieć na własność obiekt naszych uczuć. Gdy pojawia się potencjalne zagrożenie, nieważne czy rzeczywiste lub wyobrażone, odczuwamy lęk przed utratą partnera. Czując zazdrość pokazujemy jak ważny jest dla nas nasz partner i jak bardzo go cenimy. Zazdrość jest naturalnym uczuciem, ale nie jest miarą naszej miłości – nie ma związku między siłą zazdrości i siłą miłości. Istnieje natomiast związek między zazdrością a neurotycznością i lękiem.

Historycznie, w procesie ewolucji zazdrość była strategią, która miała zapewnić przedłużenie gatunku – mężczyznom miała zapewnić ojcostwo i przekazanie genów, kobietom opiekę w trakcie wychowywania potomstwa. Coś z tego zostało do dziś.

Kup kurs on-line
4 Zazdrość

14.00 PLN
Kursy 16

60.00 PLN
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim