Akademia
dla Par
3 Gniew
3. gniew

Jaką rolę pełni gniew – kiedy szkodzi a kiedy pomaga, na czym polega gniewny związek, co to jest gniewny mózg i czy można go zmienić, jak radzicie sobie z gniewem i jak gniewać się z sensem.

Będziemy mówić o tym:

Gniewny związek
– czym jest gniew i kiedy szkodzi
– dlaczego się złościmy i kiedy nie potrafimy się złościć
– dlaczego czasem złościmy się w sposób destrukcyjny
– na czym polega gniewny związek
A także będziecie mogli sprawdzić jak sobie radzicie z gniewem i dowiecie się co można zrobić, żeby gniewać się z sensem.

Gniewny mózg
– czym jest „gniewny mózg”
– co się dzieje w mózgu gdy wpadasz w gniew
– czy i jak można zmienić „gniewny mózg”

Będziecie mogli również sprawdzić czy Wasz mózg jest „gniewnym mózgiem”

Gniew jest bardzo ważną, zdrową i potrzebną emocją w życiu każdego człowieka. Informuje nas, że coś nie jest w porządku, dzieje się coś niepożądanego, czy niesprawiedliwego, daje szansę przeciwstawienia się. Gniew dostarcza energii do zmiany tego co niepożądane. Jest ostrzeżeniem dla innych. Pomaga w przetrwaniu niebezpiecznych sytuacji (reakcja walki, działania, obrony). Może być częścią naturalnego procesu żałoby. Adekwatny gniew mobilizuje nasze fizyczne i mentalne możliwości, by chronić oraz przywracać nasze psychologiczne granice i porządek świata. Jednak w rozwoju człowieka, na skutek różnych ważnych doświadczeń życiowych, energia gniewu może zostać źle spożytkowana czy ukierunkowana. Wtedy dopiero można mówić o negatywności czy destrukcyjności tej emocji.

Osoba, która zbyt często, zbyt łatwo wpada w gniew, nie potrafi kontrolować swego działania, trwa w gniewie nawet wtedy, gdy bodziec wywołujący gniew przestał działać to osoba, która ma „gniewny mózg”. Gniewny mózg zwykle tkwi w gniewnym ciele i razem gniewnie patrzą na świat.

Kup kurs on-line
3 Gniew

14.00 PLN
Kursy 16

60.00 PLN
Cudowność domu polega nie na tym, że zapewnia schronienie, ogrzewa, czy daje poczucie własności, ale na tym, że powoli gromadzi w nas zasoby słodyczy.
Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry