Akademia
dla Par
2 Rozczarowanie związkiem
2. rozczarowanie związkiem

Co nas rozczarowuje w związku i dlaczego, jak odbudować związek dotknięty rozczarowaniem i czy zawsze można to zrobić, kiedy rozczarowanie nie rokuje dobrze dla bycia razem.

Będziemy mówić o tym:
– co tak naprawdę rozczarowuje nas w związku
– jakie są realne przyczyny rozczarowania
– kto i kiedy jest odpowiedzialny za to, że czujemy się rozczarowani związkiem
– w jakich sytuacjach warto walczyć o odbudowę związku
– kiedy rozczarowanie jest sygnałem, że nasze „razem” nie rokuje dobrze
– jak odbudowywać związek dotknięty problemem rozczarowania

Informacje teoretyczne uzupełnione są zadaniami i materiałami do pracy własnej.

Rozczarowanie związkiem to tylko jeden z problemów, z jakimi borykają się pary. Jest jednak coś, co każe traktować go wyjątkowo. Okazuje się bowiem, iż właśnie w tym obszarze brak wiedzy, brak refleksji, wreszcie - brak sensownych działań, staje się przyczyną ogromnej ilości błędów, których ceną jest rozpad związku i dramat partnerów. Rozpad, którego można było uniknąć.

Brak odpowiedniej wiedzy i refleksji w sytuacji, w której przyszło nam doświadczyć rozczarowania związkiem może także stanowić przyczynę innej, niemniej niszczącej destrukcji - pozostawania w związku, mimo braku jakichkolwiek szans na zmianę i uzyskanie podstawowej satysfakcji z bycia razem. 

Kup kurs on-line
2 Rozczarowanie związkiem

14.00 PLN
Kursy 16

60.00 PLN
Miłość to nie staw, w którym można znaleźć swoje odbicie. Miłość ma przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okręty, zatopione miasta, ośmiornice i skrzynie złota i pereł. Ale perły leżą głęboko.
Erich Maria Remarque